PROF. DR. ALİ İLSEVEN

Freud Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Mütevelli Başkanı

İliria Balkan Üniversitesi Türkiye Genel Koordinatörü

Yeni Pazar Üniversitesi Türkiye Koordinatörü

Eğitim Konfederasyonu Başkanı

Türkiye Disleksiye Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi

Uluslararası Bilim Ve Eğitim Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı

Uluslararası Akademisyenler Federasyonu Başkan Yardımcısı

EUACC Avrupa Birliği  Akreditasyon Merkezi Türkiye Başkanı

1975 Almanya Doğumlu Prof. Dr. Ali İLSEVEN
Mevlevi kökenli bir aileden gelmektedir, soyu Alaaddin Keykubat’a kadar dayanmaktadır. Kınık boyundan öz Selçukludur. Organik Kimya ve Psikoloji alanlarında Profesörlük yaptığından dolayı çift dalda profesör ünvanıda vardır.
Rusya Devlet Üniversitesinde Organik Kimya üzerine Görevinden 2013 yılında ayrılıp, Almanya Frued Üniversitesinde Müteveli Başkanlığı görevine devam etmekte olup, Kosova İliria Balkan Üniversitesi ve Sırbistan Yeni Pazar Üniversitesi Türkiye Genel Koordinatörlüğü görevlerini sürdürmektedir. Türkiye de Sivil Toplum Kuruluşlarına Eğitimler vermektedir.
Yan dal olarak Seçtiği klinik psikoloji üzerine de Profesör olan İLSEVEN,
Tasavvuf ile ilgili Eğitimlerine Çocukluğunda Mevlevi Üstatlarından Dedesi Ümmet Han Efendi vasıtası ile başlamış olup Üniversite Öğrencilik Yıllarında Moskova başta olmak üzere orta Asya kültürleri ve şaman Enerjileri üzerine uluslararası araştırmalarda bulunup bu araştırmaları ile ilgili dünyanın bir çok ülkesinde alternatif tıp konferanslarında şeref konuğu olarak konferanslar vermiştir.
1995 yılında başladığı NLP , Quantum Felsefesi , EFT , Hipnoz Teknikleri, Yaşam koçluğu ile ilgili Eğitimlerini de Amerika ,Rusya ve Türkiye de Almış Olup Alanında En üst Master Seviyesine ulaşmıştır. Bu Güne Kadar Yurt dışında Bilimsel ve Kişisel gelişim alanında 53 Kitabı yayınlanmış olup 20 tanesi Türkiye de yayınlanmıştır. Bunlar;

Geleceğin Lideri 100,000 Adet
Muhteşem İletişim Teknikleri 100,000 Adet
Kolay Hipnoz 100,000 Adet
Zaman Yönetimi 125,000 Adet
NLP ile Yaşam Koçluğu 200,000 Adet
Sırrın Anahtarı 150,000 Adet
Sınav Stresi 100,000 Adet
Tükenmişlik Sendromu 260,000 Adet
NLP ile Tasavvuf 350,000 Adet
 Motivasyon 100.00 Adet
 Başarının Gizli Sırrı 125,000 Adet
 Beden Dili Sanatı 100.00 Adet
 Etkili Satış ve Pazarlama Stratejileri 100.00 Adet
 Etkili Yöneticilik ve Takım Çalışması 200,000 Adet
 İnançsal Yaşam Koçluğu 150,000 Adet
 Mutluluk Sırları 100.00 Adet
 Stratejik Yönetim 100.00 Adet
Yunus Psikolojisi 200,000 Adet
 ISO 9001:2015 Revizyon 125,000 Adet
Entegrasyon 150,000 Adet

Yine Dünyada bir ilki başararak NLP ile Tasavvufu birleştirip bunun üzerine kitabını yayınlamıştır.
Bireysel ve Kişisel gelişimde Dünyada ilkleri başarmak için çıktığı yolda 21 yıl boyunca yedi milyonu aşkın insana Eğitimler vererek alanında Rekor kırmıştır. 10 Yıldır sürdürdüğü Tüm Türkiye Üniversite öğrencilerine Ücretsiz NLP – Koçluk – Stres Yönetimi – Beden Dili ve İletişim – İnovasyon – Liderlik Eğitimleri ve Sertifika Bağışı yapıp ayrıca bu Eğitim Konularında 183 proje gerçekleştirerek kırılması güç ayrı bir rekora daha imza atmıştır.

Sayın Prof.Dr. Ali İLSEVEN
Ayrıca
ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Baş Denetçiliği
İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri Baş Denetçiliği
İSO 22000 Gıda Yönetim Sistemleri Baş Denetçiliği
İSO 18001 İş Sağlığı Uzmalığı Baş Denetçiliği
Yeterliliklerini;
RABQSA , IRCA,IPC, TQNET Gibi Uluslar Arası ISO Akredite Kurumlarından Almıştır

Türkiye başta olmak üzere; Almanya, Rusya, Amerika, Hollanda, Belçika, Norveç, İsveç, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Avusturalya olmak üzere 28 Ülkede Çeşitli Eğitim ve konferanslar düzenlemiştir. Kişisel Gelişim Eğitimleri vermektedir Topluma yararlı olma amacı benimsemiştir.


Prof. Dr. Ali İlseven Beyaz TV’de yayınlanan Kampüs Show programının sunumunu gerçekleştirmiştir.

Kampüs Show, her hafta farklı bir üniversitede gerçekleşecek, sanat, siyaset, iş dünyasından ünlü isimlerin konuk edileceği, eğlenceli ve aynı zamanda üniversiteli gençlerimize değer kazandıracak bir talk show programıdır. Kampüs Show “Bir Usta Bir Çırak” sadece eğlence amaçlı değil, eğlendirirken ders veren ve eğiten, düşündüren, gençlerimize heves getiren, özgüven arttırıcı bir program konseptidir.

Programımız, misafir ettiğimiz konuklarımızın gençlik ve öğrencilik yıllarından bahsedilerek, yaşadıkları güzel anıları, çektikleri zorlukları, bugün yakaladıkları anlattırılarak hem eğlenceli, hem ders verici ve eğitici bir program akışına sahiptir.

Özellikle Anadolu’daki üniversite gençliğine ilham vermek, imkan ve vizyon sağlamak amaçlanmaktadır. Hedeflere giden yolda, doğru yol haritasını belirlemelerine yardımcı olmayı ve onlara gereken vizyonu katarak destek sağlamayı amaçlamaktadır.

Share this Page